TAŞLAMALARLA AKP DÖNEMİ 2

17 Ekim 2017 18:12
TAŞLAMALARLA AKP DÖNEMİ 2

YORUM Erdoğan, “Kumanda bizde olmazsa NATO füzelerini ülkemize kabul etmeyiz”” demişti. Füzeler ülkemizde, kumanda NATO’da. Yorum sizde!

HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ

Hukukun üstünlüğü de ne demek? Bir çöplükte birden fazla horoz olmaz. Tek horoz seçimi kazanandır. Hep onun dediği olur.

VAY BE!

Cumhurbaşkanı Gül, Anayasa mahkemesine16 üye atama yetkisini çok bulup 14’e razı olmuş. Vay be, ne demokrat adammış da haberimiz yokmuş(!) 

BABAYİĞİT

Erzincan Valisi A. Çelik, “Ben iktidarın valisiyim, beni iktidar atadı” demiş. Bu cins dalkavuğa devletin valisi olduğunu anımsatacak bir babayiğit yok mu?

GAFLET

Gül’e Çankaya yolunu açan Bahçeli, “Gül’ün Ermenistan’a gitmesi gaflet olur” demiş. Hangisi gaflet içinde, biri mi yoksa her ikisi de mi?

HABERSİZ

Erdoğan, CHP’li bir belediyeye rüşvet verdiğini söylemiş. Demek ki rüşvet almak kadar vermenin de suç olduğundan bile habersiz.

TARAFSIZ

“Cumhurbaşkanı Gül tarafsızlığını yitirdi” diyorlar. Ne zaman tarafsızdı ki tarafsızlığını yitirsin!

SADAKA

Diyanet İşleri Başkanı, “Memura da zekât verilebilir” demiş. Tayyip maaş adı altında sadaka dağıttığına göre zekâta gerek yok. 

UNUTMUŞ

Dışişleri Bakanı Babacan, “Bölgemizde nükleer silahlara karşıyız” demiş. “İsrail’dekilerle İncirlik’tekiler hariç” demeyi unutmuş(!)

NİYE

Türkler ABD’yi sevmiyormuş. Ülkelerini bölmek isteyeni niye sevsinler ki!

AĞLAMA

Tayyip konuşmuş, başta Arınç vekilleri ağlamış. Hep milletin anasını ağlatacak değiller ya!  Biraz da kendileri ağlasın!

İŞBİRLİKÇİ

Cemil Çiçek, “Terörün arkasında dış güçler var” demiş. Yerli işbirlikçiler yok mu?

ÇUVAL

Polis, Ankara’da iki subayı zor kullanarak yakalamış. İyi ki başlarına çuval geçirmemiş.

SAF

ABD, Irak ve Peşmerge PKK’ye karşı birlikte savaşacaklarmış. Ulus olarak kolay dolduruşa gelsek de bu masala inanacak kadar saf değiliz!                  

KARARTMA

Deniz Fenercilerin apaçık soygununa “gizlilik kararı” ne de güzel uymuş. Nitelikli soyguna üstün nitelikli karartma!

DIŞAVURUM

İktidarın Deniz Feneri dolandırıcılığı için yayın yasağı koydurtması, suçluları koruma niyetinin dışavurumudur.

YARATIK

Eskiden keyif eşekte olurmuş. Günümüzde keyif eşekte değil, iktidarın koruyucu kanadı altında dolandırıcılık yapan insan görünümlü yaratıklarda!

DÖVÜNME

Deniz Fenerine ihbardan tam 13 ay sonra baskın yapılmış. Öküzün algılama hızı 17 saniye, yargımızın ki ise 13 ay. Gel de dövünme!

ŞEFFAF

Cumhurbaşkanı Gül, “Türkiye şeffaf bir ülkedir” demiş. Bir bakıma doğru! Deniz Feneri ışığında, kimin ne mal olduğu açık seçik görülüyor.

DIŞAVURUM

İktidarın Deniz Feneri dolandırıcılığı için yayın yasağı koydurtması, suçluları koruma niyetinin dışavurumudur.

YANDAŞ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ballı ihaleyi Deniz Fenercisine vermiş. Bekleneni yapmış. “Yandaş” dururken vatandaşa verecek değildi ya(!)

SAYDAMLIK

Gül, “Saydamlık endeksimiz yükseldi” demiş. Deniz Feneri yolsuzluğu için gizlilik kararı aldırtanlar, saydamlıktan söz edemezler.

ŞAŞIRMA

Şaşan şaşana!  Almanlar Deniz Feneri sanıklarından Zahit Akman’ın sorgusunun çok kısa sürmesine şaşırmış. Biz sorguya çağırılmasına şaşırmıştık.

ÇENE

Deniz Feneri dolandırıcılarının mal varlıkları herkesin dilindeymiş. Desenize, dolandırıcının parası yoksulun çenesini yoruyor.

FOTOĞRAF

Erdoğan, Almanya’da Deniz Fenerinden hüküm giyen M. Gürhan’ı tanımadığını söyledi. İkisinin boy fotoğrafının gazetelerde çıkması bir çuval inciri berbat etti.

DAVA

Deniz Feneri davasında sanıkların tümü beraat ettirildi. Yüzkarası bu dava geleceğin hukuk derslerinde ibret için okutulacak.

SOLDA SIFIR

İstanbul’un ünlü dolandırıcısı Sülün Osman, günümüzün parti rozetli dolandırıcıları yanında solda sıfır kalır.

Etiketler: TAŞLAMALAR, necati cebe

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle