TAŞLAMALARLA MOLLALAR DÖNEMİ

12 Kasım 2017 14:40
TAŞLAMALARLA  MOLLALAR DÖNEMİ

ENAYİ “Durmak yok yola devam” türküleriyle çalanın ayıplandığı günlerden çalmayanın enayi sayıldığı günlere geldik. Vay halimize!

YÜRÜYÜŞ

En önde eski hükümlü, sağında bilimsel aşırmacı, solunda sahte diplomalı. Arkalarında yeni zenginler. Beraber yürüyorlar bu yollarda!!

ULEMA

Bilime yeterince yatırım yapmıyormuşuz. O da dert mi?  Açığımızı “ulema” kapatır(!)

KURBAN

Dini imanı para olan kişiye Müslüman demeye dilim varmıyor. Ezene karşı ezilenin yanında saf tutan Müslümana can kurban!

KORKU

Platon sanki bugünleri görüp söylemiş: “Karanlıktan korkan bir çocuğu hoş görebiliriz. Asıl trajedi ülkeyi yöneten yetişkinlerin aydınlıktan korkmalarıdır

FEFLSEFE

İşbirlikçinin yaşam felsefesi: “Para söz konusu ise gerisi ayrıntıdır”. 

GÖTÜRÜCÜ

Daha dün ayak takımındandı, bugün sayılı zenginlerden! Demek ki aza kanaat getirenlerden değil, götürünce tam götürenlerden.

ÖYLE Mİ?

Erdoğan, “Hak ve özgürlükler oylanamaz” demiş. Oylanamaz ama çiğnenebilir, öyle mi?

İNKAR

Anayasa Mahkemesinin hak ve özgürlüklerin biricik güvencesi olan yargı bağımsızlığını oylatması, kendi varoluş nedenini inkar etmesidir. Çok yazık!

MEĞER

Anayasa Mahkemesini demokrasiyi savunmak için var sanıyorduk. Meğer oylatmak için varmış!

ÇELİŞKİ

Tayyip “Hak ve özgürlükler oylatılamaz” demişti. Şimdi hak ve özgürlüklerin biricik güvencesi olan yargı bağımsızlığını oylatıyor. Çarpıcı bir çelişki!

HİLAFET
Bugün yargı bağımsızlığını oylatanlar, korkarım yarın hazır aday da varken hilafeti de oylatırlar.

ANAYASA SUÇU

AYM laiklik karşıtı eylemelerin odağı olduğuna hükmettiği AKP’ye para cezası vermekle yetindi. Demek Anayasa suçu trafik suçuna benzer bir suç öyle mi?

KEVGİR

Anayasa suçu işleyene para cezası vermekle yetinirseniz, Anayasayı kısa sürede kevgire çevirirler. Nitekim çevirdiler de!

SUÇ ÖRGÜTÜ

“Parti kapatılamaz” diyorlar. Parti olmaktan çıkıp suç örgütüne dönüşmüşse, niye kapatılamasın ki! Almanya’da Nazi Partisi ya da bir benzeri var mı?

KADERİMİZ

Halkoylaması öncesinde oy rüşveti dağıtımı hızlandı. Görünen odur ki kaderimizi bu kez de kara kömür, beyaz eşya, tarhana ve bulgur belirleyecek.

AYDAN ARSA

Halkoylaması öncesi oy rüşveti dağıtımı öylesine yaygınlaştı ki korkarım, bu gidişle sıra yakında Ay’dan arsa dağıtmaya gelecek!

KARA MİZAH

Oy rüşveti dağıtımından kara mizah örnekleri: Ağustos sıcağında kömür dağıtımı, suyu olmayan yere çamaşır makinası, elektriksiz yere buzdolabı.

DÜZELTME

Mahkeme, Ergenekon iddianamesindeki yanlışların düzeltilmesini istemiş. Olacak iş değil! İddianame tıpkı deve! Yalnızca boynu değil, her yanı eğri! Neresini düzeltecekler ki?

TASFİYE LİSTESİ

Yakalama emri çıkarılan beş general, darbe seminerinde yokmuş. Hiç önemli değil! Pentagon’un tasfiye listesinde olmaları yeter!    

FETO

Ergenekon’da görevli savcı, yargıç ve polisler, birlikte iftar açmışlar. Bu kadro eksik! Başlarında Feto niye yok?

SONUÇ

Ergenekon davasını başlatan belge, mahkemeye yeni ulaşmış. Hiç önemli değil! Dava bittikten sonra da ulaşsaydı sonuç değişmezdi.

REZALET

Ergenekon’da görevli savcı, yargıç ve polisler, birlikte iftar açıyorlar. Birlikte komplo kurup işi birlikte götürüyorlar. Hukuk değil, tam bir rezalet!

SABREDİN

PKK, barış ve kardeşlik örgütü, Ergenekon ise terör örgütüymüş! Ne o, içinize sinmedi mi? Sabredin, yakında siner(!)

SUÇ KANITI

Atatürk’ün “Nutuk” adlı eseri, Ergenekon’da suç kanıtı sayılmış. Demek ki bir numaralı sanığa geç de olsa ulaşılmış.

CUMHURİYETÇİLER

Eskiden Roma’da Hristiyanlar aç aslanların önüne atılıyordu. Şimdilerde Silivri’de Cumhuriyetçiler Feto’nun önüne atılıyor.

KOYUN HIRSIZI

Ergenekon’da gizli tanıklardan katili, yeğenini pazarlayanı ve itirafçıyı daha önce tanımıştık; koyun hırsızını yeni tanıdık.

AYARLI

Ergenekon’da mahkeme özel görevli, iddianame masalımsı, örgüt hayali ve paçalarından pislik akan gizli tanıklar ayarlı.

KIVIRMA

M. Ali Birand, “Ergenekon’a Doğan grubu da inandı” derken neredeyse zil takıp oynayacak. Hiç durmasın oynasın, kıvırmak kendisine çok yakışır!

ZİNDAN

Eskiden yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış. Şimdilerde suçlayıp zindana tıkıyor.

SİLİVRİ

Tayyip, ağlamaklı bir sesle “Gazze’de savunmasız insanlar öldü” demiş. Gazze’de öldü de Silivri'de ölmedi mi?

YETİŞİN

Ergenekon’da tavanının çöküşünü davanın çöküşü izleyince, hukuk çöküntü altında kaldı. Yetişin, hukuku kurtaran yok mu?

ANALAR

M. Ali Birand, “Afganistan’a asker göndermek alkış toplar” demiş. İşbirlikçiler dışında kimlerden toplar, asker analarından mı?  Defol şuradan!

İNŞALLAH

Personel Genel Müdürünün oğlu, genel müdür yardımcısı olmuş. Torunu da yakında şube müdürü olur inşallah(!)

DEVAM

Anayasa değişiklik paketinde “halk” yok. Olsaydı hiç değilse dokunulmazlıklar kürsü dokunulmazlığı ile sınırlanırdı. Seçmene selam / Vurguna devam!

FERMAN

Kurtuluş savaşında Şeyhülislam Abdullah Efendi, M. Kemal Paşa ve arkadaşları için idam fermanı çıkarmıştı. Aynı işi günümüzde Feto Hazretleri yapıyor.

GÜLÜNÇ

Başbakan baskı, tehdit ve şantaja ek olarak bolca seçim rüşveti dağıtırken, Bakan Tuncer halkın özgür iradesine saygıdan söz ediyor. Gülünç oluyor.

KÖTÜ

Başbakan Erdoğan, kendisini eleştiren gazetecilere “Devlet düşmanları” demiş. İş çok kötü! Demek ki kendini devlet olarak görmeye başlamış.

DEMOKRASİ

AKP usulü demokrasi: pısırık muhalefet, susturulmuş basın, güdümlü yargı ve korkudan girecek delik arayan ordu.

KADILAR ÜLKESİ

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yargıçlar ülkesi istemiyormuş. Öyleyse Beyefendiye kadılar ülkesi verelim(!)

DİK DURUŞ

Erdoğan’ın “Bitaraf olan bertaraf olur” tehdidine TÜSİAD Başkanı “Bitaraf değil tarafız; demokrasiden yanayız” yanıtını verdi. Onurlu bir dik duruş! Kutlanmalı.

HİÇE SAYMA

Hukukçu üyelerin hukukçu olmayan Haşim Kılıç’ı Anayasa Mahkemesine başkan seçmesi, hukukun hukukçular tarafından hiçe sayılmasıdır. Çok yazık!

CENAZE NAMAZI

Yargıyı Cumhurbaşkanı Gül yeniden şekillendirecekmiş. Öyleyse şimdiden hazırlanın bağımsız

yargının cenaze namazına.

KİBİRLİ

Etiketler: TAŞLAMALARLA MOLLALAR DÖNEMİ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle